Consument wil gezelligheid in en om huis

In tijden van crisis hebben consumenten de neiging om te bezuinigen. Dat gaat echter alleen op voor zaken als luxe apparaten, kleding en uit eten gaan. Aan gezelligheid in en om huis wil men vaak juist méér uitgeven.
Een onderzoek onder bijna vijftienduizend mensen wees uit dat zo'n 30% van de mensen meer uit wil geven in 2009. Dat extra geld spenderen ze aan gezelligheid in huis (42%) en om huis (28%). Er is niet gevraagd naar hóe men het precies gezellig in en om huis wil maken. Het is echter waarschijnlijk dat daarvoor veelal bloemen en planten gebruikt worden.
Minder geld
Meer dan de helft van de mensen wil minder geld uitgeven dit jaar. Slechts 7% van hen gaat echter besparen op de gezelligheid in huis. Aan de gezelligheid om huis (bijvoorbeeld tuin en balkon) wil 14% minder besteden. De grootste bespaarposten zijn luxe apparaten (70%), uit eten (57%) en vakanties (40%).
Tuinbranche
Het onderzoek is gedaan in opdracht van Tuinbranche Nederland. Deze organisatie wil graag inzicht krijgen hoeveel mensen dit crisisjaar uitgeven aan (bloemen en planten in) huis en tuin.
Bron: www.bloemenblad.nl
15-04-09 | Artikel doorsturen |