dinsdag 22 mei 2012

Stelende truckers op zwarte lijst

Stelende truckers op zwarte lijst

Een waarschuwingsregister voor de logistieke sector, dat 1 juni start, moet een einde maken aan de toenemende interne criminaliteit. Frauderende en stelende chauffeurs en logistieke medewerkers komen voortaan op deze zwarte lijst te staan en kunnen bij volgende sollicitaties worden geweigerd.
 

Met behulp van het register wil de logistieke sector zich wapenen tegen de gevolgen van interne criminaliteit. Diefstal door het eigen personeel kost het bedrijfsleven gemiddeld 6 procent van de winst. Van bedrijven in de logistieke sector is 87 procent ten minste één keer slachtoffer geworden van enige vorm van criminaliteit door het eigen personeel. In veel gevallen gaat het daarbij om ladingdiefstal. 

Namen

Het Waarschuwingsregister Logistieke Sector (WLS) is een initiatief van Transport en Logistiek Nederland (TLN), ACN, EVO, FENEX en Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). In het register worden de namen opgenomen van ex-personeelsleden, uitzendkrachten en personeel van onderaannemers die zich schuldig hebben gemaakt aan criminele activiteiten. "We verwachten dat er honderden namen in zullen worden opgenomen", zegt woordvoerder Wijnand van Zanten van TLN tegenover De Telegraaf. Opname vindt pas plaats als door de deelnemer aangifte is gedaan van deze criminele activiteiten en de betreffende medewerker is ontslagen of het gedrag ontslagwaardig is. 

Goedgekeurd

Werkgevers kunnen het waarschuwingsregister raadplegen om nieuwe werknemers te toetsen. Het waarschuwingsregister is goedgekeurd door het College bescherming persoonsgegevens.

 
Bron: www.logistiek.nl

Annemiek Jorritsma | 27-05-09 | Artikel doorsturen




Je bent niet ingelogd. Je moet ingelogd/geregistreerd zijn om te kunnen reageren.
Login

Overig nieuws



2012 - Site by ZIND / Design by carenZa
Floranews Mobile RSS