Eigen rijders mogen maar 48 uur rijden

Eigen rijders mogen voortaan nog maar 48 uur in de week rijden. Dat heeft het Europees Parlement onlangs beslist. Het besluit wordt betreurd door diverse Nederlandse brancheorganisaties, waaronder Transport en Logistiek Nederland (TLN), EVO en KNV. Volgens de organisaties is het niet juist om een ondernemer te binden aan een maximaal aantal uren dat aan de onderneming mag worden besteed.
Daarnaast vinden de organisaties het geen verbetering voor de veiligheid om de zelfstandige rijders te houden aan het arbeidstijdenbesluit. Het dagelijks bestuur van de EU had oorspronkelijk het plan alleen de arbeidstijden van de groep verkapte werknemers (chauffeurs die zelfstandig ondernemer zijn maar eigenlijk maar één opdrachtgever hebben) aan banden te leggen. Het Europarlement wilde echter ook de werkweek van echte zelfstandigen beperken. Volgens EVO, TLN en KNV wordt met het besluit het ondernemerschap in de transportsector flink tegengewerkt. Zelfstandig ondernemers maken nu eenmaal vaak meer uren dan werknemers. Met het besluit worden de ondernemers nu in hun ondernemersactiviteiten beperkt.
De organisaties beschouwen dit als een zware benadeling van de sector in Europa. Bovendien vinden de organisaties dat de verkeersveiligheid al genoeg gewaarborgd wordt door de rij- en rusttijdenverordening. Die verordening geldt immers voor alle chauffeurs.
Bron: www.mkbnet.nl
15-06-09 | Artikel doorsturen |