'Groen werkt' start 'GreeniD-on -Tour' op de Horti Fair

Vanuit de arbeidsmarktcampagne 'Groen werkt' werken ondernemers uit de hele keten samen met diverse groene onderwijsinstellingen om jongeren te interesseren en enthousiasmeren voor een groene opleiding. 'Groen werkt' heeft drie doelgroepen: basisschoolkinderen uit groep 7 en 8, VMBO-leerlingen en MBO/Havo/VWO-leerlingen.
Voor deze laatste doelgroep wordt samengewerkt met CAH Donten, INHolland Delft, Hogeschool HAS Den Bosch, Van Hall-Larenstein en Wageningen Universiteit om scholieren enthousiast te maken. Tijdens Hortifair van 13 oktober tot en met 16 oktober in de RAI in Amsterdam zijn zij samen aanwezig in het Paviljoen Carrière Plaza.
'Groen werkt' wordt georganiseerd vanuit het Productschap Tuinbouw. In de stuurgroep zitten vertegenwoordigers vanuit alle sectoren: boomkwekerij, bloembollen, hoveniers en groensectoren, bloemisterij, groenten en fruit. De organisatie werkt met een jaarbudget van € 270.000. In deel van dat bedrag wordt aangewend voor de campagne ‘GreeniD’.
De samenwerking van wordt concreet gemaakt met de GreeniD-on –Tour die start in het paviljoen 'Carrière Plaza’ op de Hortifair. De doelstelling van de tour en dit paviljoen is scholieren te laten zien dat de tuinbouw voor iedereen uitdagende en aantrekkelijke functies heeft. Of ze nu geïnteresseerd zijn in groen, marketing of techniek. Vanuit deze drie interessevelden zijn ruim 20 tuinbouwbedrijven, -toeleveranciers en organisaties op de Hortifair betrokken bij het programma voor scholieren. Zij geven concreet aan welke functies zij bieden voor HBO- en WO-afgestudeerden. In het paviljoen wordt eveneens per interessegebied inhoud gegeven aan diverse beroepen voor afgestudeerden met een groene opleiding.
Na de Hortifair trekt GreeniD-on-Tour het land in. 'Groen werkt' organiseert samen met de groene scholen bij toonaangevende tuinbouwbedrijven in het hele land evenementen voor MBO/Havo/VWO-scholieren. Dit vindt in het voorjaar van 2010 voor verschillende sectoren plaats.
Bron: www.agriholland.nl
12-10-09 | Artikel doorsturen |