Marketeer moet online klant in actieve dialoog tegemoet treden

Als gevolg van de veranderende mediakeuze van consumenten zullen marketeers een groter deel van hun budget moeten inzetten op online kanalen. Maar ze zullen ook meer moeten inspelen op het veranderende online gedrag van de consument.
Volgens VODW marketing kan dit op drie manieren. Allereerst moeten bedrijven hun focus buiten de eigen website leggen. Dit omdat de meeste potentie buiten de eigen website ligt. De uitdaging is dan ook de ontwikkeling van een wijdverspreide online footprint, die leidt tot aanwezigheid op de digitale A-locaties in het oriëntatie- en aankoopproces van consumenten. Dit vergt de weloverwogen inzet van aangekochte online media, bepaling van waar de inzet van social media wel en niet relevant is en onderzoek waar de klanten het best te bereiken zijn.
Voorts is het belangrijk waar nodig mee te discussiëren over het eigen merk en participeren aan de online meningvorming. Niet alleen voorkomt dit imagoschade in een vroeg stadium; wordt de mening van klanten goed opgepikt, dan is dit een vehikel om de producten of diensten te verbeteren. Ten slotte moet de eigen site meer open staan voor de meningen van bezoekers. Het laten bijdragen kan in verschillende gradaties, en geleidelijk, Zo kan de organisatie het loslaten onder de knie krijgen.
Bron: www.retailactueel.com
14-02-10 | Artikel doorsturen |